• Uczniowie klasy 4 na zajęciach dodatkowych z matematyki rozwijali swoją wyobraźnię układając bryły z wykorzystaniem elementów zestawu POLYDROM.

A. Młodzianowska

Uczymy się korzystać z lutownicy

W klasie 6a uczniowie na lekcji techniki poznali budowę i rodzaję lutownic, a szczególnie lutownicę powietrzną, zakupioną w ramach projektu – Laboratoria przyszłości. Dowiedzieli się, że lutownice są niezastąpione przy pracy z elementami elektronicznymi i elektrotechnicznymi. Niektóre lutownice są również używane do spawania tworzyw sztucznych lub wycinania. Są one wykorzystywane zarówno przez hobbystów,  majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. Uczniowie  zrozumieli, na czym polega lutowanie. Z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.

Grażyna Bajgier

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Listopad to kolejny miesiąc nauki, w którym korzystaliśmy z pomocy otrzymanych w ramach „Laboratorium Przyszłości”. Na zajęciach biologii klasy piąte, na dwóch lekcjach każda, omawiały szczegółowo budowę różnych komórek - roślinnej, zwierzęcej, bakterii i grzybów. Wszystkie organella komórkowe pokazywane były przez nauczyciela na modelu przestrzennym.

W ramach utrwalenia materiału na podsumowaniu zajęć, chętni uczniowie, wskazywali wymieniane przez kolegów i nauczyciela elementy komórek. Z pewnością tak zdobyta i utrwalona wiedza, na dłużej zostanie w pamięci piątoklasistów.

Elżbieta Grzejda

Podczas omawiania zagadnień związanych z magnetyzmem uczniowie wykonali szereg doświadczeń korzystając pomocy dydaktycznych „Zrozumiała fizyka- magnetyzm”. Sprawdzili, jak liczba magnesów wpływa na wysokość, na jaką można wznieść wieżę ze stalowych kulek; wykonali doświadczenie z dryfującymi magnesami; odpowiedzieli sobie na pytanie, dlaczego niektóre części magnesu są silniejsze od innych oraz jak oddziałuje igła magnetyczna kompasu z magnesem.

Joanna Zbrzezna

Następne dzieciaki zaczynają swoją przygodę z modelowaniem 3D. Tym razem uczniowie klasy 5a.

A. Młodzianowska

Uczniowie klas 6 na drukarce drukują "planszę" do gry Szachy pamięciowe.

A. Młodzianowska

Na zajęciach dodatkowych z matematyki uczniowie klasy 4a rozwijali swoją wyobraźnię przestrzenną układając bryły i modele własnego pomysłu.

A. Młodzianowska

Uczniowie zaprojektowali i wydrukowali na drukarce 3D podkładkę pod myszkę.

A. Młodzianowska

Na lekcji matematyki uczniowie klasy 8a i 8b badali z jakich odcinków można zbudować trójkąty. Wykorzystując kolorowe elementy konstrukcyjne formułowali wnioski i układali nierówności trójkąta.

Dorota Franckiewicz

Sprzęt fotograficzny z programu Laboratoria Przyszłości został wykorzystany przy realizacji akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Posłużył do nagrania inscenizacji, jak i wykonania fotorelacji w klasach młodszych i starszych. Przy użyciu aparatu fotograficznego zostało również uwiecznione przystąpienie Szkoły do programu “Szkoła do hymnu”.

Ewelina Zamielska, Wioleta Grabowska

Uczniowie klasy 5a na zajęciach dodatkowych z matematyki rozwijali swoją wyobraźnię przestrzenną budując modele wielościanów i nie tylko... korzystając z zestawu KUGELI.

A. Młodzianowska

Wydruk na drukarce 3D pionków do gier planszowych i kostki zaprojektowanej przez uczniów kl. 6.

Kliknij zdjęcie poniżej.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci