• Uczniowie klas 6 zaprojektowali malutkie dynie i wydrukowali na drukarce 3D.

A. Młodzianowska

Na lekcjach matematyki uczniowie klasy 8a i 8b korzystając z matematycznych zestawów manipulacyjnych do budowy brył, rozwijali wyobraźnię przestrzenną.

Dorota Franckiewicz

I zaczęliśmy... Uczniowie z klas szóstych poznali program do projektowania modeli 3D Tinkercad. Na początek zaprojektowali pionki do matematycznej gry "Arytmetyczne decyzje". W najbliższym czasie będą drukować swoje modele.

A. Młodzianowska

Kolejny miesiąc nauki za nami. W klasach czwartych uczniowie poznawali składniki pogody i inne zjawiska zachodzące w powietrzu. Korzystając z projektu naukowego STEM – POGODA I KLIMAT, w oparciu o karty pracy prowadzili własne obserwacje składników pogody do których wykorzystali samodzielnie zrobione deszczomierze. Z dużym zdziwieniem przyjęli zawarte z zestawie projektu naukowego informacje o ogromnym zróżnicowaniu temperatur na Ziemi. Może kiedyś ktoś z nich zostanie wybitnym meteorologiem.

W klasach szóstych kolejny już raz korzystaliśmy z preparatów mikroskopowych omawiając najprostsze grupy bezkręgowców- parzydełkowce, płazińce, nicienie i pierścienice.

Elżbieta Grzejda

Podczas omawiania tematów związanych ze sposobem łączenia elementów obwodu elektrycznego uczniowie klasy 8 a i 8 b budowali obwody szeregowe i równoległe z zastosowaniem różnych odbiorników, korzystając z walizki eksperymentalnej „Elektryczność i obwody”.

Joanna Zbrzezna

Kolejni uczniowie poznawali działanie i obsługę drukarki 3D. Tym razem klasy: 6b, 7, 8a i 8b. Powoli zaczynamy również zabawę z projektowaniem modeli 3D. Relacja z tego, jak nam idzie w najbliższym czasie.

Agnieszka Młodzianowska

Wydrukowaliśmy również kotylin: