• Pielgrzymka do Rostkowa

• https://biografia24.pl/wp-content/uploads/2013/11/kostka-obraz.jpg41. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży

Przasnysz – Rostkowo

16 września 2023

ZBUDUJEMY DOM NA SKALE

Zapraszamy dzieci i młodzież klas I - VII, rodziców, opiekunów !

Data: 16 wrzesień 2023

Godzina zbiórki : 8:00

Miejsce zbiórki: parking przed Kościołem w Opinogórze Górnej

Trasa: Opinogóra Górna – Przasnysz ( autokar), Przasnysz – Rostkowo ( pieszo około 7km),

Rostkowo – Opinogóra Górna ( autokar)

Cena: 20 zł ( autokar w obie strony + pamiątka z pielgrzymki )

Zapisy, składka i wszelkie zapytania : panie katechetki – Małgorzata Szlaska,

Edyta Losz- Rutkowska

WAŻNE ! Osoby niepełnoletnie bez opiekuna -  wymagana pisemna zgoda na udział w pielgrzymce rodzica lub opiekuna prawnego ( formularz zgody u pań katechetek)

Załóż wygodne buty, zabierz plecak z prowiantem i pomyśl o intencji !!!!!

SZCZEGÓŁY PIELGRZYMKI:

I. Plac przy kościele farnym w Przasnyszu (miejsce chrztu św. Stanisława)

9.00 – Objęcie dyżurów, przygotowanie do przyjęcia pielgrzymów

9.15 – Zawiązanie wspólnoty

9.30 – Msza św. – Bp Szymon Stułkowski

10.30 – wyjście pieszej pielgrzymki do Rostkowa

II. Teren za kościołem w Rostkowie

Odwiedzenie kościoła w Rostkowie, miejscu urodzenia św. Stanisława, następnie

– Festyn św. Stanisława Kostki

14.00 – Zakończenie pielgrzymki

Relacja z pielgrzymki

W sobotę, 16 września , odbyła się 41 Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, pod hasłem : „Zbudujmy dom na skale”. Słowa te nawiązują do tematu roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”: Kościół jest jak dom zbudowany na skale, każdy w nim może czuć się bezpiecznie, bo Budowniczym i Gospodarzem jest w nim sam Jezus Chrystus. Wyruszyliśmy z Opinogóry Górnej autokarem do Przasnysza, z Przasnysza pieszo (bez postoju) do Rostkowa. Trasę powrotną do Opinogóry Górnej, na szczęście pokonaliśmy autokarem. Spotkało nas wielkie i miłe wyróżnienie – Biskup Szymon Stułkowski, dołączył do naszej grupy pielgrzymów. W Rostkowie czekało nas mnóstwo atrakcji. Zwiedziliśmy najciekawsze miejsca związane z św. Stanisławem Kostką. Oczywiści nie obyło się bez straganów i tańców. Co jak co, na zmęczenie narzekaliśmy , ale nie na przecudną słoneczną pogodę we wrześniu!