• Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020.

2 września 2019 r.

Spotkaliśmy się, aby w uroczysty sposób pożegnać okres wakacji i rozpocząć naukę w nowym roku. Uczniowie wrócili  do szkoły wypoczęci z uśmiechem na twarzy i w strojach galowych. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020 oprócz uczniów klas I-VIII, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się spotkaniem całej społeczności szkolnej. Tradycyjnie, jako gospodarz szkoły przemawiała Pani Dyrektor Teresa Kudlak witając serdecznie grono pedagogiczne, rodziców, uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Uroczystość uświetnił występ artystyczny grupy uczniów, którzy przypomnieli wszystkim o tragicznych wydarzeniach września 1939 r., odegrali scenkę, w której pokazali jak mogła  wyglądać nauka po 1 września 1939 r. Ta chwila zadumy i refleksji przypomniała wszystkim, że nie możemy wyrzucić z pamięci tych wydarzeń z historii naszej ojczyzny. Następnie dzieci  dały kilka „dobrych rad” swoim kolegom i koleżankom na nowy rok szkolny.

Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami. Podczas tych krótkich spotkań zapoznali się m. in. z planem zajęć i podzielili wrażeniami z minionych wakacji.

Życzymy uczniom samych piątek oraz tego, aby nauka była przyjemnością i zabawą oraz zapału w zdobywaniu wiedzy.

Nauczycielom życzymy wielu sukcesów w rozpoczynającym roku szkolnym.

Nowy rok szkolny na pewno będzie dla nas udany!