• Biologia i przyroda z laboratorium przyszłości

W naszej szkole mamy możliwość korzystania z pomocy dydaktycznych, które otrzymaliśmy w ramach programu Laboratoria przyszłości.

Na zajęciach biologii w klasach szóstych uczniowie omawiając budowę komórki zwierzęcej korzystali  z jej modelu przestrzennego, co z pewnością ułatwi zapamiętanie szczegółów budowy. Z tego samego modelu korzystaliśmy w klasach piątych i siódmej omawiając komplikacje budowy organizmu żywego.

Kolejne lekcje to obserwacje mikroskopowe w klasach czwartych i piątych, do których wykorzystaliśmy otrzymane w ramach programu preparaty mikroskopowe.

Dzięki takim pomocom lekcje biologii są z pewnością o wiele ciekawsze.

Elżbieta Grzejda

#Laboratoriaprzyszłości #Laboratoriaprzyszlosci

Na zajęciach matematycznych uczniowie klasy 5b wykorzystując kolorowe elementy tworzyli różne figury geometryczne i sprawdzali ich własności.

Dorota Franckiewicz

#Laboratoriaprzyszłości #Laboratoriaprzyszlosci

Uczniowie na zajęciach dodatkowych z matematyki rozwijali swoją wyobraźnię przestrzenną, układając bryły z sześciennych kostek.

Agnieszka Młodzianowska

klasa 4a

klasa 5a

klasay 6a, b

#Laboratoriaprzyszłości #Laboratoriaprzyszlosci

Uczniowie klas: 4a, 5a, 6a, b rozwijali swoje kompetencje IT poznając działanie drukarki 3D. W ramach ćwiczeń wydrukowali swój pierwszy model - żeton.

A. Młodzianowska

klasa 5a

klasy 6ab

Agnieszka Młodzianowska

Podczas omawiania tematów dotyczących Kwasów uczniowie klasy ósmej budowali modele cząsteczek różnych kwasów, np. kwasu chlorowodorowego, kwasu siarkowego(VI), kwasu azotowego(V), kwasu bromowodorowego, kwasu węglowego. Wykorzystali w tym celu modele kulkowe zakupione w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

#Laboratoriaprzyszłości #Laboratoriaprzyszlosci

Podczas omawiania tematu z fizyki „Siła i jej cechy” uczniowie korzystali z siłomierzy zakupionych w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Wykonali doświadczenia polegające na pomiarze wartości siły za pomocą siłomierza, a następnie podali wynik wraz z niepewnością pomiarową.