• Wycieczka do Olsztynka i Olsztyna

1 czerwca uczniowie klas: IVa, IVb, V, VIa, VIb oraz VIIb wraz z wychowawcami pojechali na integracyjną wycieczkę do Olsztynka i Olsztyna.

Celem wyprawy było zwiedzenie Parku Etnograficznego w Olsztynku – muzeum na wolnym powietrzu, zwane potocznie skansenem, które posiada bogate zbiory zgromadzone w 79 obiektach dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla i Małej Litwy. Są to budynki mieszkalne, sakralne, zabudowania gospodarcze i przemysłowe, których wyposażenie stanowią eksponaty pokazujące tradycyjne metody pracy i obrzędy na wsi XIX i XX wieku.

Kolejnym punktem wyprawy było zwiedzenie Starego Miasta w Olsztynie. Zaplanowana wyprawa, pod czujnym okiem przewodnika, pozwoliła poznać najważniejsze olsztyńskie atrakcje: Zamek Kapituły Warmińskiej oraz Bazylikę konkatedralną św. Jakuba w Olsztynie.

W drodze powrotnej uczniowie zjedli posiłek w McDonald’s i zadowoleni wrócili do domu.

Beata Kołakowska-Nowacka