• Być jak Ignacy

Witamy serdecznie i zapraszamy do towarzyszenia nam w kolejnej naukowej podróży w świat wiedzy, nauki i eksperymentu. Zachęceni i zaciekawieni II edycją programu Być jak Ignacy, zwłaszcza po spektakularnym w nim sukcesie, postanowiliśmy wziąć udział w III edycji.

W trzeciej edycji programu wyruszamy w niezwykłą podróż z kolejnymi, wybitnymi, polskimi naukowcami. Pierwszym z nich jest Jan Szczepanik - wynalazca nazywany „polskim Edisonem”, autor kilkuset patentów i ponad 50 wynalazków. Drugi to Kazimierz Funk – wybitny badacz i twórca nauki o witaminach. Kolejnym jest, Marian Rejewski – kryptolog, który złamał kod Enigmy. Ostatni to Henryk Manguski – polski inżynier, który przyczynił się do powstania krótkofalówki. Mamy nadzieję, że w naszej podróży pod hasłem „ Zostań bohaterem nauki” nie pozostaniemy osamotnieni i będą nam towarzyszyć nasi koledzy, nauczyciele, kochani rodzice oraz inni przyjaciele szkoły i nauki.

Zachęcamy do obserwacji i polubienia fb programu Być jak Ignacy. Znajdziecie tam wiele ciekawostek, zagadek, które wprowadzą Was  na drogę do zostania Bohaterem Nauki i z pewnością ją urozmaicą J.

ZAPRASZAMY!!!!!

Elżbieta Grzejda