• 4. Wskazywanie i organizowanie wartościowych form spędzania czasu wolnego

• Relacja z pielgrzymki

W sobotę, 16 września , odbyła się 41 Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, pod hasłem : „Zbudujmy dom na skale”. Słowa te nawiązują do tematu roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”: Kościół jest jak dom zbudowany na skale, każdy w nim może czuć się bezpiecznie, bo Budowniczym i Gospodarzem jest w nim sam Jezus Chrystus. Wyruszyliśmy z Opinogóry Górnej autokarem do Przasnysza, z Przasnysza pieszo (bez postoju) do Rostkowa. Trasę powrotną do Opinogóry Górnej, na szczęście pokonaliśmy autokarem. Spotkało nas wielkie i miłe wyróżnienie – Biskup Szymon Stułkowski, dołączył do naszej grupy pielgrzymów. W Rostkowie czekało nas mnóstwo atrakcji. Zwiedziliśmy najciekawsze miejsca związane z św. Stanisławem Kostką. Oczywiści nie obyło się bez straganów i tańców. Co jak co, na zmęczenie narzekaliśmy , ale nie na przecudną słoneczną pogodę we wrześniu!

PARK TRAMPOLIN „HOPA PARK”

15 listopada uczniowie klasy III b wybrali się  pod opieką swoich wychowawczyń do Parku Trampolin w Ciechanowie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku oraz integracja zespołu klasowego i zacieśnianie relacji koleżeńskich.
          Na terenie parku  znajdują się: trampoliny, ścieżki trampolinowe, basen z gąbkami, poduszka powietrzna, strefa ninja oraz dmuchane tory przeszkód i zjeżdżalnie. Przed wejściem na główną halę dzieci miały rozgrzewkę pod okiem profesjonalnej  trenerki. Prawidłowo przeprowadzone ćwiczenia są niezbędne, aby uniknąć kontuzji.  Po rozgrzewce, pod okiem instruktorów,  uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia, grali w zbijaka, a nawet próbowali robić salta. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą. Ta niezwykła lekcja wf -u była ciekawym doświadczeniem oraz sposobem spędzania wolnego czasu niezależnie od pogody.
                    Pobyt w Parku Trampolin  dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uświadomił także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami  na twarzach.

W. Kijewska