• Ślubujemy…

12.10.2021 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia  Szkoły Podstawowej im. Z. Krasińskiego w Opinogórze Górnej.

Tego dnia uczniowie klasy I a i I b przybyli do szkoły w strojach galowych i  w towarzystwie rodziców i bliskich, złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Z. Krasińskiego w Opinogórze Górnej.

W szkole zapanowała uroczysta atmosfera. Pani Grażyna Bajgier wychowawca kl. 1b i wicedyrektor szkoły serdecznie powitała Panią Dyrektor Teresę Kudlak, rodziców oraz wychowawców. Szczególnie miłe i ciepłe słowa skierowała do pierwszaków, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swój program artystyczny. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki,  rozwiązywały zagadki. W podniosłej atmosferze  odbyło się uroczyste złożenie ślubowania przez uczniów oraz pasowanie, którego dokonała Pani Dyrektor Teresa Kudlak. Przy pomocy symbolicznego ołówka pasowała każdego ucznia na pełnoprawnego członka naszej szkolnej społeczności. Po tym doniosłym akcie wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Pani Dyrektor i wychowawców. Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego klas I-III obdarowali młodszych kolegów i koleżanki drobnymi upominkami. Rada Rodziców ufundowała  dla najmłodszych bohaterów uroczystości  książki – słowniki.  Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia a następnie uczniowie wraz z rodzicami, zaproszonymi goścmi i wychowawcami udali się na słodki poczęstunek.

W imieniu wszystkich uczniów i nauczycieli  szkoły życzymy Wam Pierwszaki dużo radości z podróży  w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół.  Wychowawcom i całemu Gronu Pedagogicznemu zadowolenia ze swoich  wychowanków. Rodzicom satysfakcji ze swoich pociech.

Grażyna Bajgier