•        Witaj majowa jutrzenko…

Święta majowe kojarzą nam się z pięknem wiosny i radością. Uczą patriotyzmu i szacunku dla tożsamości narodowej. Wartości te wybrzmiały podczas uroczystości Narodowego Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą to uczniowie klasy III b pod kierunkiem pani A. Ozdarskiej i J. Jabłońskiej przygotowali i zaprezentowali 29 maja 2022 roku dla przedszkolaków i uczniów
          klas I -III.

A. Ozdarska

Uchwalona 3 maja 1791 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów, pierwsza w Europie, druga na świecie, po amerykańskiej z 1787 roku, spisana konstytucja, została w naszej szkole upamiętniona  uroczystym apelem. Uczniowie starszych klas przybliżyli w ciekawy sposób założenia i historię konstytucji 3 maja. Podniosły nastrój podkreślił odśpiewany przez wszystkich hymn narodowy, recytowane wiersze, filmy, prezentacje. Uczniowie klasy ósmej zakończyli akademię polskim tańcem narodowym – polonezem.

Agnieszka Młodzianowska

Agnieszka Wilińska