• Jasełka Bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych i zarazem najbardziej oczekiwanych świąt. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie z tej okazji jasełek bożonarodzeniowych. Nie inaczej było w tym roku szkolnym.  20 grudnia 2019 r. uczniowie wystawili  jasełka pt. „Mały pastuszek i wielki rozbójnik”. W pięknych kostiumach oraz scenografii odegrane zostały sceny narodzin Chrystusa.  Jasełka miały wymowne przesłanie na nadchodzący czas. Teksty przygotowane przez uczniów mówiły o dobroci, życzliwości, szacunku do drugiej osoby, o dzieleniu się z innymi tym, co mamy najpiękniejsze w sobie. W trakcie przedstawienia słowo mówione było przeplatane pięknymi kolędami w wykonaniu chóru szkolnego, co wprawiło wszystkich w podniosły nastrój zbliżających się świąt. Na zakończenie jasełek wysłuchaliśmy świątecznych życzeń złożonych przez Panią Dyrektor szkoły.

Jesteśmy przekonane, że mówiąc te piękne słowa o miłości, dobroci, szacunku do drugiego człowieka, uczniowie mówili to prosto z serca. Nie był to tylko wyuczony tekst.

Anna Wróblewska, Małgorzata Szlaska