Klasa IVa

W tym roku uczniowie klasy IV a włączyli się w świętowanie 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w swoich domach. Dzieci przystąpiły do działania „Pokaż, jak świętujesz z Biało-Czerwoną". Motywy kolorów białego i czerwonego można było umieścić np. w symbolu narodowym, stroju dziecka, samodzielnie wykonanym kotylionie, dekoracji.

Klasa IVb

Zdalne obchody Święta Niepodległości

Pomimo izolacji i zdalnego nauczania uczniowie klasy 4 b uczcili 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali biało-czerwone flagi, kotyliony oraz kwiaty. Rozmawiali z wychowawcą o trudnej drodze do odzyskania niepodległości.

Wykazali się piękną postawą patriotyczną. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Mariola Chojnowska

Klasa Va

Uczniowie klasy V wykonali drzewka patriotyczne.

Klasa VIa

Z racji zdalnego nauczania uczniowie klasy VI a uczcili Święto Niepodległości Polski podczas lekcji online na platformie Theams. Uczniowie w strojach galowych z biało - czerwonymi kotylionami przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny, podczas którego przedstawili historię Polski, zaprezentowali wiersze, śpiewali i grali pieśni patriotyczne. Uczniowie omówili symbole naszego kraju i sprawdzili swoją wiedzę w quizie online „Co wiesz o polskich symbolach narodowych?”.

D. Franckiewicz

Klasa VIb

Klasa VIIb

W tym roku Święto Niepodległości było obchodzone inaczej niż zwykle. Nie było uroczystego apelu, ale uczniowie klasy 7b o nim nie zapomnieli. Na godzinie wychowawczej obejrzeli film o historii Polski i odzyskaniu przez nią niepodległości. Później rozmawiali o patriotyzmie w dzisiejszych czasach. Miejmy nadzieję, że w następnym roku będziemy czcili to święto wspólnie, uczestnicząc w akademii.