•   Klasa IIb

Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki uczniowie napisali życzenia dla mamy oraz narysowali bukiety. Nauczyli się piosenki „Bo rodzina to rodzina”.

Dzień Ziemi

22 kwietnia w ramach Dnia Ziemi uczniowie obejrzeli prezentację tematyczną. Uczniowie poznali różne sposoby ratowania Ziemi w codziennym życiu, przygotowali plakaty na Dzień Ziemi, a także nauczyli się piosenki „Imieniny Ziemi”.

Bożena Groszek

Program czytelniczy

W ramach programu czytelniczego dzieci realizowały temat „Wiosna w poezji i plastyce”. Wykonywały prace do utworów Marii Konopnickiej „Tęcza” oraz Barbary Lewandowskiej „Cała łąka dla mamy”.

Wigilia klasowa w IIb

W dniu 19 grudnia w klasie IIb odbyła się wigilia klasowa. Uczniowie przedstawili krótki program słowno-muzyczny połączony z kolędowaniem. Nie także zabrakło tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i upominków, które rozdawał sam święty Mikołaj. Rodzice na tą okazję przygotowali poczęstunek.

Dzień gruszki

W dniu 25 listopada w klasie IIb odbył się Szkolny Dzień Gruszki w ramach realizacji programu promocji zdrowia. Dzieci przedstawiły krótki program słowno-muzyczny o wartościach odżywczych gruszki oraz zaśpiewały piosenkę „Pac gruszka do fartuszka”. Po programie miał miejsce poczęstunek przygotowany przez mamy pokazujący, co można przygotować z gruszek. Dzieci mogły spróbować ciasta z gruszkami, napić się soku z gruszek oraz zjeść świeże owoce.

Stylizacje modowe – prace na konkurs

Uczniowie klasy IIb podczas zajęć lekcyjnych przygotowali prace na konkurs „Modowe stylizacje”. Jest to szkolny konkurs plastyczny, w którym biorą udział uczniowie klas I-III. Konkurs realizowany jest w ramach realizacji programu promocji zdrowia.

Jak ubierać się stosownie do pogody?

Zgodnie z Planem promocji zdrowia w klasie IIb przeprowadzono pogadankę o tym, jak ubierać się stosownie do pogody. Dzieci chętnie zabierały głos i czynnie uczestniczyły w dyskusji. Podsumowaniem pogadanki było przygotowanie przez dzieci plakaty pokazujące, jak należy ubierać się w zimie.

Wyjście do parku podczas zajęć koła dziennikarskiego

Uczniowie uczestniczący w zajęciach koła dziennikarskiego pożegnali lato i przywitali jesień w parku w Opinogórze. Na terenie parku szukali materiałów i ciekawostek do opisania, a także do sfotografowania, aby następnie przygotować fotorelację z tej wycieczki.