• Elektryczność i magnetyzm

Archeolodzy wiedzy nie ustają w odkrywaniu kolejnych tajemnic świata nauki

28 lutego koło naukowe Archeolodzy Wiedzy ze swoim opiekunem panią Elżbietą Grzejdą zorganizowali zajęcia pt. Elektryczność i magnetyzm, na które zaprosili kolegów z klas 7 i 8.

Zajęcia prowadził pan Piotr Zarzeczny- naukowiec, wynalazca, pasjonat wiedzy.

Podczas zajęć uczniowie poznawali naturę prądu stałego i zmiennego, budowali  prosty silnik homopolarny i własną prądnicę, elektromagnes. Zaprezentowano im także bezprzewodowe przesyłanie energii elektrycznej !!! Zajęcia miały charakter warsztatowy  - 6 zespołów po 5 osób.

Dzięki zajęciom uczestnicy przybliżyli sobie podstawowe pojęcia z zakresu elektryczności, które nie zawsze są zrozumiałe. Warsztatowość pozwoliła doświadczyć dzieciakom pewnych zjawisk co mam nadzieję pozwoli im zapamiętać magnetyczne i elektryczne zasady.

Elżbieta Grzejda