• Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

„Ciesz się z tego, co masz i nie przestawaj pracować nad osiągnięciem tego, czego pragniesz.”

To hasło widniało w złotej księdze  tegorocznych absolwentów. Rok szkolny 2018-19 dobiegł bowiem końca. 19 czerwca 2019r. uczniowie otrzymali świadectwa i mogli cieszyć się z upragnionych wakacji. Był to jednak rok szczególny.  Po dwudziestu latach przestało istnieć gimnazjum, szkoła podstawowa otrzymała imię Zygmunta Krasińskiego. Nastąpiło pierwsze przekazanie sztandaru klasie z najwyższą średnią ocen (w tym roku była to klasa Va ze średnią 4,41). Pożegnaliśmy również wielu nauczycieli. Na emeryturę odeszła pani Teresa Grzeszczak – wieloletni dyrektor szkoły podstawowej (po likwidacji gimnazjum pełniąca funkcję wicedyrektor). Po czterdziestu latach zakończyła swoją pracę również pani Krystyna Walczak – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz pani Wanda Wróblewska – nauczycielka religii. Po osiemnastu latach pracę w naszej szkole zakończyła również pani Aldona Grzankowska – nauczycielka języka niemieckiego i rosyjskiego. Ze szkołą pożegnała się także pani Wiesława Cywińska (nauczycielka języka polskiego od dwóch lat przebywająca na emeryturze) i ucząca zaledwie dwa lata pani Katarzyna Noworucka – nauczycielka języka angielskiego.

Po krótkim przemówieniu pani dyrektor podsumowującym pracę szkoły i rozdaniu nagród  uczniom wyróżniających się w nauce, sporcie i w działalności społecznej nastąpiła wzruszająca chwila pożegnań. Najpierw głos zabrała pani Teresa Kudlak w serdecznych słowach opowiedziała o pracy pani Teresy Grzeszczak,  pani Krystyny Walczak, pani Wandy Wróblewskiej i pani Aldony Grzankowskiej. Opowiedziała o ich zasługach, sukcesach.   Życzyła im również samych radości i spełnienia marzeń. Obecny na uroczystości wójt gminy pan Piotr Czyżyk dołączył się do życzeń. Pożegnał panią dyrektor Teresę Grzeszczak, dziękując jej za pracę. Panią dyrektor i odchodzące na emeryturę nauczycielki pożegnała również Rada Rodziców i uczniowie. Wzruszone panie z naręczem kwiatów żegnały się ze wszystkimi, wspominając i obiecując, że o nas nie zapomną.

Następnie odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez  uczniów gimnazjum i klasy ósmej. Z humorem, w rytm parafrazy piosenek z kabaretu Starszych Panów pożegnali się ze szkołą i nauczycielami. Siódmoklasiści obdarowali ich upominkami, życząc samych sukcesów. Daleka droga przed nimi, ale nadszedł już czas, by w nią wyruszyć. Nie można bowiem oglądać się za siebie, trzeba zawsze pracować nad realizacją marzeń i z radością kroczyć w przyszłość.

Rok szkolny 2018-19 został zakończony, a we wrześniu… Witamy ponownie!