• Gazetka "MALUCH"

NOWA_GAZETKA.pdf

GAZETKA_MALUCHA_nr1(18).pdf

Warsztaty w Muzeum

Dzieci z zainteresowaniem i dokładnością obejrzały wszystkie „cudeńka”. Po czym zachęcone, przystąpiły do samodzielnego działania. Wykazały się dużą pomysłowością           i kreatywnymi rozwiązaniami. Wszyscy pracowali chętnie w serdecznej atmosferze. Dziękujemy za cenne wskazówki, których udzieliła nam pani Emilia.

W  REDAKCJI TYGODNIKA CIECHANOWSKIEGO

7 grudnia  uczniowie z klas IIa i IIb mieli możliwość zwiedzenia redakcję Tygodnika Ciechanowskiego.  Pan Radosław Marut opowiadał nam o specyfice pracy, o tym, kto jest odpowiedzialny za poszczególne elementy  gazety, jak reporterzy zbierają materiały do każdego numeru. Poznaliśmy to wyjątkowe miejsce, w którym dziennikarze rozmawiają na tematy związane  z   redagowaniem   artykułów oraz  składają  kolejne wydania tygodnika. Z ogromnym zaciekawieniem obejrzeliśmy pierwszy numer Tygodnika Ciechanowskiego, który ukazał się w 1979 roku. Przeglądaliśmy również inne archiwalne numery.
          Pan Marut z ogromną pasją opowiadał o swoim zawodzie i cierpliwie odpowiadał na wszelkie pytania zadawane przez młodych reporterów. Pokazał mam maszyny do pisania, które dawniej były używane przez dziennikarzy.

Podczas spotkania wręczyliśmy  gospodarzowi ostatni  numer  „Gazetki Malucha” oraz pamiątkowe podziękowanie za możliwość zwiedzenia redakcji. To była nasza pierwsza wizyta w redakcji. Serdecznie dziękujemy panu Radosławowi za przekazanie nam tylu wiadomości. Kto wie, może ktoś z młodych reporterów dołączy do tego zacnego grona.

Nasz gość

Redakcja gazety Maluch z okazji 100-lecia niepodległości Polski zaprosiła na spotkanie z uczniami klas I – III  Pana mjr Mariusza Dominiaka. Nasz gość  mówił nam   o roli, jaką odegrało Wojsko Polskie w odzyskaniu wolności. Obejrzeliśmy film, w którym  poznaliśmy różne formacje wojska.  Pan major w interesujący sposób opowiadał o odpowiedzialnej i zaszczytnej służbie żołnierskiej. Wiele radości sprawił wszystkim dzieciom, obdarowując je upominkami. Przekazał nam również pamiątkowy album.

Dziękujemy za niezwykłą lekcję patriotyzmu. Wiadomości, które uczniowie nabyli, będą   rozwijali w dalszej  edukacji.

Witajcie

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Wszystkim z tej okazji składamy serdeczne życzenia. Niech każdy dzień spędzony w naszej szkole będzie radosny. Nauczycielom życzymy kreatywnych uczniów, koleżankom i kolegom dużo wytrwałości w osiąganiu sukcesów. Z radością i pozytywnymi emocjami zabieramy się do pracy. Czekają nas nowe zadania   i obowiązki. Zawsze w podejmowaniu tych wyzwań będą wspierać nas Wychowawcy i Rodzice.

W roku szkolnym 2018/2019 zmienił się zespół redakcyjny „Malucha”.  Uczniowie  klas IIa i IIb  przejęli działalność związaną  z wydawaniem szkolnej gazetki. Będziemy starali się kontynuować prace  naszych starszych kolegów.

Paniom Krystynie Walczak i Bożenie Groszek oraz ich uczniom dziękujemy za owocną pracę.

zespół redakcyjny

klasy   IIa i IIb