• Piknik rodzinny w Niestumiu.
          • Piknik rodzinny w Niestumiu.

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Piknik rodzinny w Niestumiu.

            W dniu 8 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego „0” A wraz ze swoimi rodzicami udali się do gospodarstwa agroturystycznego w Niestumiu. Głównym celem naszego wspólnego spotkania było świętowanie Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka. Początkiem kolejnych radosnych zdarzeń była inscenizacja w wykonaniu dzieci „ Kochamy was rodzice” oraz wręczenie rodzicom upominków.

             Nagrodą za odważne występy były kolejne atrakcje, ale przeżywane wspólnie z rodzicami. Aktywność ruchowa na świeżym powietrzu przyczyniła się do wzmożonego apetytu  na grillowe potrawy. Ten dzień szkolny był niepowtarzalnym dniem, przede wszystkim- rodzinnie ciepły i nadzwyczaj wesoły i ciekawy.

                                                                                                                       K. Mitkowska

             

             

        • Dzień „ Śniadanie daje moc”. (grupa "0"A)
          • Dzień „ Śniadanie daje moc”. (grupa "0"A)

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień „ Śniadanie daje moc”. (grupa "0"A).

            Chociaż do owoców i warzyw mamy dostęp przez cały rok, nie zawsze  dzieci je zjadają. W dniu 13 maja postanowiliśmy wspólnie przygotować „ owocowe szaszłyki”. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do ich wykonania, a potem z większym apetytem je konsumowały. Wszystkie dzieci wzbogaciły swoją świadomość o konieczności zjadania zdrowych, nie przetworzonych warzyw i owoców.

             

            Dziękujemy rodzicom za dostarczenie niezbędnych produktów.

             

                                                                                    K. Mitkowska

             

             

        • W gospodarstwie rolnym
          • W gospodarstwie rolnym

          • W gospodarstwie rolnym.

            Pięknego, słonecznego dnia czerwcowego uczniowie klasy III złożyli wizytę w gospodarstwie rolnym Państwa Trętowskich w Długołęce. Było mnóstwo atrakcji. Oglądanie gospodarstwa, zwierząt, maszyn rolniczych dawnych i nowoczesnych. Jazda na koniku, ciągnikami, "gaszenie pożaru",
            jazda samochodami strażackimi. Pan Trętowski przygotował konkurs z nagrodami, a Pani Trętowska ugościła wszystkich pysznościami z grilla i jeszcze ciepłym ciastem. Dzieci wspaniale spędziły czas. Bardzo dziękujemy Państwu Trętowskim za trud jaki włożyli w przygotowanie naszej wizyty oraz wspaniałą atmosferę jaka nam towarzyszyła podczas pobytu w ich gospodarstwie. 

            A. Ozdarska

        • Spacerujemy, zwiedzamy i podziwiamy
          • Spacerujemy, zwiedzamy i podziwiamy

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spacerujemy, zwiedzamy i podziwiamy.

            Chociaż wkrótce wakacje i dużo wolnego czasu na rodzinne wycieczki, to jednak przedszkolacy korzystają z letniego uroku naszej okolicy i często  razem spacerują .Tuż przed wakacjami odwiedziliśmy jeszcze raz nasze Muzeum Romantyzmu. Dzieci słuchały wiadomości o zabytkach z czasów zamieszkania zameczku przez Zygmunta Krasińskiego. Dużą uwagę skupiły przede wszystkim na starych meblach, portretach, zaciekawił ich też fakt, że nazwy miejscowości, w których mieszkają niektóre dzieci, są związane z dawnymi wydarzeniami z życia naszego sławnego poety.

                                                                                             K.Borowska, K. Mitkowska, W. Kijewska

             

        • OBCHODY DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
          • OBCHODY DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

          •      14 czerwca 2016r. uczniowie klas III-VI aktywnie włączyli się w obchody Dni Kultury Chrześcijańskiej w Kościołach Fundacji Wincentego Krasińskiego, które zostały zorganizowane w naszej wspólnocie. Rok Miłosierdzia rozpoczął się otwarciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia 2015r., a zakończy w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata - 20 listopada 2016 r.

                 Z uwagi na trwający w Kościele katolickim Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w Oranżerii Muzeum Romantyzmu spektakl teatralny pt. „Jałmużna”. Pragnęli w ten sposób dać świadectwo miłosierdzia i miłości braterskiej.

                 Papież Franciszek wielokrotnie mówił o miłosierdziu: Usłyszenie słowa miłosierdzie zmienia wszystko. To najlepsze, co możemy usłyszeć: że zmienia świat. Odrobina miłosierdzia czyni świat mniej zimnym i bardziej sprawiedliwym. Musimy zrozumieć dobrze to miłosierdzie Boga, tego miłosiernego Ojca, który ma tak wiele cierpliwości - przekonywał Ojciec Święty Franciszek w rozważaniach podczas modlitwy Anioł Pański 17 marca 2013 r. Z kolei w Orędziu na tegoroczny Wielki Post Ojciec Święty przypomniał: Jakże pragnę, aby miejsca, w których wyraża się Kościół, w szczególności nasze parafie i nasze wspólnoty, stały się wyspami miłosierdzia na morzu obojętności! Rok Miłosierdzia ma przypominać całemu światu istotę orędzia Chrystusa: Bóg przebacza każde zło, jeśli tylko go o to poprosimy.

                 Wszyscy przeżywajmy więc czas miłosierdzia! Dzielmy się nim i rozsiewajmy je wokół siebie. Nigdy nie przechodźmy obojętnie wobec drugiego człowieka.

             

            Beata Kołakowska-Nowacka

          • Informacja

          • 22 czerwca o godzinie 11.30  w sali  nr 11 odbędzie się kiermasz używanych podręczników. Zapraszamy uczniów kl. VI (sprzedaż) i kl. V (kupno).

          • KONCERT CHÓRU W ORANŻERII MUZEUM ROMANTYZMU

          •                                                                                                        

                 

                 Chór szkolny zaprosił wszystkich kochających śpiew i piosenkę na koncert w dniu 14 czerwca do Oranżerii Muzeum Romantyzmu. Powody do tego radosnego wspólnego śpiewania były dwa. Pierwszy to Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Kościołach Fundacji Krasińskich, a drugi to, tradycyjne już w naszej szkole, Święto Piosenki, które realizowane jest w ramach innowacji pedagogicznej „Piosenka jest dobra na wszystko”. Tym razem było to podsumowanie trwającej już 3 lata pracy.

                 Zaproszenie na koncert przyjęło liczne grono naszych sympatyków. Byli niezawodni rodzice, pani dyrektor, ksiądz proboszcz, dyrektorzy szkół z naszej gminy, dyrektor Muzeum Romantyzmu, przedstawiciele Mazowieckiego kuratora oświaty, pracownicy urzędu gminy i szkoły oraz inni mieszkańcy Opinogóry i okolic.

                 Koncert, na który w tym roku złożyły się ulubione piosenki nauczycieli, składał się z trzech części.

                 Pierwsza zawierała utwory żołnierskie i patriotyczne np. Przybyli ułani, Białe róże, Czerwone maki, Kocham Cię Polsko, Warszawskie Dzieci, Pierwsza Kadrowa....

                 W drugiej części dzieciaki zaśpiewały piosenki ludowe Sokoły, Prząśniczka, Głęboka Studzienka, Siadła pszczółka, Czerwone jagody, Ej stary, jo se stary, tym utworem Daria i Kacper bardzo rozbawili naszych gości.

                 Część trzecia, to rozrywkowe piosenki lubiane i wybrane przez nauczycieli. Ich różnorodność była wielka od Bałkanicy przez Przeżyj to sam aż po piosenki z musicalu MMMMA MIA.

            W czasie koncertu chór zaśpiewał 29 utworów.

                 Chórzyści śpiewali przy akompaniamencie pana Tomasza na nowym keyboardzie YAMAHA. Chórzyści w każdej części zaprezentowali się w nieco innych strojach, które dzięki zbiórce makulatury, wyjeździe do filharmonii i oczywiście życzliwości pani dyrektor udało nam się zakupić.J.

                 Występ bardzo podobał się naszym gościom, bo śpiewali i bawili się wspólnie z nami. Na koniec otrzymaliśmy gromkie brawa, co baaardzo nas ucieszyło.

                 Jan Paweł II powiedział, że „kultura jest wyrazem człowieka”. My chcieliśmy wyrazić siebie poprzez muzykę, która jest „ początkiem i końcem wszelkiej mowy” i „budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”.

                Mamy nadzieję, że udało nam przez nasz śpiew sprawić, że świat wokół stał się piękniejszy i już cieszymy się na kolejne spotkania.

             

                                                          Elżbieta Grzejda

             

             

             

          • KLASA CZWARTA Z WIZYTĄ W WARSZAWIE

          • 7 czerwca 2016r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami                                                M. Chojnowską i G. Bajgier udali się na wycieczkę do Warszawy, aby obejrzeć niezwykły musical  Książę czy żebrak oparty na motywach powieści Książę i żebrak Marka Twaina.

                     ,,To ponad pięćdziesiąt kolorowych, fantastycznych kostiumów, 21 poruszających piosenek, bogata scenografia, zapierające dech w piersiach choreografie, opracowane przez hiszpańskiego choreografa Santiago Bello, tworzącego w Polsce i na świecie oraz niezwykła gra świateł. Musicalowa konwencja widowiska daje możliwość pokazania kunsztu aktorskiego i wokalnego wszystkich wykonawców. Głównym atutem przygotowanej przez TINTILO inscenizacji jest doskonały poziom artystyczny młodych aktorów oraz dobrze dobrani zawodowi aktorzy”.

            O Księciu i żebraku słów kilka…
                   ,,Podobno każdy z nas ma swojego astrologicznego bliźniaka. Kogoś urodzonego tego samego dnia, o tej samej godzinie i wyglądającego identycznie…

                    Powieść Książę i żebrak Marka Twaina opowiada właśnie o takiej parze – dwóch chłopcach żyjących w XVI Londynie.
            Jeden z nich to następca tronu Anglii, syn Henryka VIII, książę Edward Tudor, drugi – syn rzezimieszka z londyńskiej dzielnicy nędzy, Tom Canty.
                   Dziwnym zbiegiem okoliczności młodzieńcy są do siebie podobni jak dwie krople wody.
            Różni ich jednak charakter. Królewicz jest rozpuszczony przez bogactwo, w którym dorastał i zniechęcony ciągłymi rygorami dobrych manier. Żebrak cierpi nędzę, z której z całych sił pragnie się wyrwać. Dla każdego z chłopców życie drugiego jest spełnieniem marzeń, postanawiają więc zamienić się ubraniami…
                   Chłopięcy żart staje się początkiem tragedii – nierozpoznany książę w łachmanach zostaje wygnany z pałacu, a przerażony młody nędzarz musi sprostać obowiązkom przyszłego monarchy”.
                  Obaj spojrzeli na świat z zupełnie innej strony…

                  To rozśpiewane, roztańczone i wzruszające widowisko, na długo zapadnie w naszej pamięci .

                   Następnie zwiedziliśmy warszawskie ZOO. Najbardziej uczestnikom podobały się małpy, rekiny, pająki, żyrafy i oczywiście lwy i tygrysy.

            W ZOO chętni mogli zakupić pamiątki oraz coś na deser…

                   Kolejnym punktem wycieczki był seans w Planetarium Niebo Kopernika. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy pokaz gwiezdnego nieba oraz film Na skrzydłach marzeń, który był niezwykłą przygodą z nauką i historią lotnictwa. Odkryliśmy wielką tajemnicę latania z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa. Szybowaliśmy balonem, sterowcem i  samolotem. Odwiedziliśmy stację kosmiczną i polecieliśmy rakietą. A to wszystko dzięki pierwszej polskiej produkcji w technologii fulldome, która umożliwia projekcję na sferycznym ekranie, otaczającym widownię z każdej strony.

                   Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń  dotarliśmy do Opinogóry.

             

            Uczniowie klasy IV a

            Mariola Chojnowska

             

        • Wycieczka przedszkolaków do Warszawy.
          • Wycieczka przedszkolaków do Warszawy.

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka przedszkolaków do Warszawy..

            Dzieci z oddziałów przedszkolnych pod opieką wychowawców i kilkorga rodziców w dniu 14 czerwca wyruszyli autokarem na nieco dalszą wycieczkę - do Warszawy. Zapewne przedszkolacy znają to miasto z podróży z rodzicami, ale to szkolna wycieczka- sprawdza samodzielność naszych najmłodszych uczniów. Panie  wychowawczynie nie zawiodły się. Dzieci nie stwarzały  problemów i były zainteresowane programem wycieczki. Atrakcji było wiele, obserwacja startów i lądowań na lotnisku Modlin, cukierkownia Cukier Lukier i możliwość własnoręcznego skręcenia swojego lizaka, zabawa w Kolorado i spacer po Starym Mieście. Nie możemy też pominąć pięknej panoramy stolicy: mostów, wieżowców, pojazdów itd. Chociaż zmęczeni ale szczęśliwi, z zakupionymi pamiątkami i nowymi doświadczeniami wróciliśmy wieczorem do szkoły, gdzie czekali  na nas rodzice. Przedszkolacy planują już następną wycieczkę, mamy czas, aby wybrać również interesującą trasę, jak ta....

             

                                                                             K.Mitkowska, K.Borowska.

             

             

        • DZIEŃ MATKI I DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 1A
          • DZIEŃ MATKI I DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 1A

          •      Z okazji Dnia Matki uczniowie z klasy Ia przygotowały montaż słowno-muzyczny pt. "Dla mamy". Po zakończeniu występu dzieci wręczyły swoimi mamom okazjonalne upominki w postaci własnoręcznie wykonanych laurek. W dowód wdzięczności na zaproszenie mam klasa udała się na poczęstunek do Domku Ogrodnika na terenie pobliskiego Muzeum Romantyzmu. Tydzień obfitował w atrakcje, bo już 2 dni później uczniowie wspólnie świętowali Dzień Dziecka. Z tej okazji Rada Rodziców przygotowała dla nich wiele atrakcji. Dzieci mogły bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, delektować się zimnymi lodami w upalny dzień. 

             

            Wychowawca Ia

            Bożena Groszek

        • Przedszkolacy witają WIOSNĘ
          • Przedszkolacy witają WIOSNĘ

          •    Mając na uwadze pobliskie place zabaw i nasz park, przedszkolacy z niecierpliwością oczekują cieplejszych dni. Toteż w dniu 21 marca  zjednoczyły się w jedną grupę, aby radośniej przywitać PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Strojna Marzanna towarzyszyła im w zabawach, piosenkach i spacerach. Dzieci „ dziękowały” zimie za śnieżne zabawy, ale w pani Wiośnie pokładały nadzieję na słońce i radosne  zabawy na powietrzu.

                                                                                          K. Mitkowska, K.Górecka, W. Kijewska

             

             

        • Konkurs  rozstrzygnięty!
          • Konkurs rozstrzygnięty!

          •         W dniu 25 maja 2016 r.  w naszej Szkole został rozstrzygnięty wewnątrzszkolny konkurs pt.

                             1050 rocznica Chrztu Polski.
                    Celem konkursu było zachęcenie uczniów do włączenia się w obchody 1050 rocznicy chrztu Polski oraz pogłębienie wiedzy z historii Polski w kontekście roli chrześcijaństwa w dziejach naszej Ojczyzny.

                       Konkurs skierowany był do uczniów II etapu edukacyjnego i odbył się w dwóch kategoriach -  klasy IV i klasy V - VI.

                       Warunkiem  udziału w konkursie było graficzne przedstawienie jak mogła wyglądać uroczystość  przyjęcia chrztu przez Księcia Mieszka I.

                       Komisja miała bardzo trudne zadanie, gdyż  prace były pomysłowo i bardzo starannie wykonane.

             

            Nagrodzeni uczniowie

             

            kategoria - klasy IV

             

            I miejsce -  Łukasz Żebrowski kl IV b,  II miejsce - Renata Szarlak kl. IV b,  III miejsce - Konrad Szwarczewski kl.IVa

            wyróżnienie - Jakub Nałęcz kl. IV a i Kacper Krętkowski kl.IVb

             

            kategoria -  klasy V - VI

             

            I miejsce - Weronika Grabowska kl.V, II miejsce - Filip Wodzyński kl.V,  III miejsce - Aleksandra Baranowska kl. V

            wyróżnienie - Dominika Kamińska kl.VI a, Adam Zbrzezny kl. VIA,         

             

            Nagrodzeni uczniowie otrzymali oceny celujące z historii oraz nagrody książkowe.

             

            Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym do udziału w konkursach.

             

            organizator: Mariola Chojnowska

             

        • Wiosenne spacery. ( grupa „0”A )
          • Wiosenne spacery. ( grupa „0”A )

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wiosenne spacery. ( grupa „0”A ).

            Wiek przedszkolny, to wiek otwarty na odkrywanie i przeżywanie, nawet tego, co bliskie. W ciągu całego roku spacerujemy po parku, ale wiosna jest wyjątkowa. Dzieci zachwycają się urokiem zieleni, kwiatami itp. Lornetki i lupy pomagają im w podglądaniu żywej przyrody, przede wszystkim uczą wrażliwości.

                                                                                          K. Mitkowska

             

        • UCZNIOWIE KLASY IA, IB I IIB NA SZKOLNEJ WYCIECZCE.
          • UCZNIOWIE KLASY IA, IB I IIB NA SZKOLNEJ WYCIECZCE.

          •  Wycieczka do Warszawy.

            W dniu 15.06.2016r. uczniowie klas pierwszych i klasy drugiej  pod opieką p. B. Groszek, M. Materskiej oraz p. K. Walczak wybrali się na wycieczkę do Warszawy, której celem było poznanie telewizji polskiej od kulis jak również zapoznanie się z procesem produkcji smacznych i słodkich lizaków.

            Pierwszym punktem naszego zwiedzania było miejsce o dźwięcznej nazwie Cukier Lukier. Właściciel tej małej „fabryki lizaków”  przekazał nam tajniki produkcji tych wymyślnych słodyczy. Każdy z uczestników tego spotkania mógł własnymi rękami stworzyć z plastycznej słodkiej masy lizaka według własnej wizji. Każdy bez wyjątków uczeń musiał przyznać, że było to naprawdę słodkie spotkanie.

            Następnym przystankiem naszej wycieczki był budynek telewizji polskiej. Jeden z dziennikarzy oprowadził nas po studiu sportowym, w którym na co dzień relacjonowane i komentowane są wydarzenia sportowe z Polski i ze świata. Mieliśmy również okazję obejrzeć studio popularnego programu „Pytanie na śniadanie” oraz „Świat się kręci”. Pozwolono nam poznać również wnętrze garderoby, w której przed wejściem na wizję przygotowują się dziennikarze. Trzeba przyznać, że wszyscy byliśmy pod wrażeniem jak to wygląda po drugiej stronie ekranu.

            Na koniec udaliśmy się do „Kolorado”, w którym uczniowie mogli bez ograniczeń harcować i bawić się na całego. Kąpiele w piłkach, zabawa przy kreatywnych stołach jak również platformach interaktywnych dostarczyła wszystkim uczniom pozytywnej dawki emocji.

            Po tak udanym, pełnym ciekawych i nowych doświadczeń dniu udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Dzięki programowi naszej wycieczki uczniowie w niej uczestniczący jedząc lizaka będą wiedzieli jak doszło do jego powstania a oglądając telewizję będą wiedzieli jak wygląda telewizja od tej drugiej strony ekranu. Nasza wycieczka znacznie poszerzyła doświadczenia naszych uczniów.

             

            Wych.kl.Ib K.Walczak

          • KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          •     Dnia 10 maja 13 uczniów klas VI wzięło udział w I etapie konkursu regionalnego z języka angielskiego EVERYDAY ENGLISH organizowanego przez Zespół Szkół w Gołyminie-Ośrodku. Głównym celem konkursu było popularyzowanie wiedzy dotyczącej kultury i historii Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii, a także opanowanie umiejętności i wiedzy z języka angielskiego określonej w podstawie programowej.

                 Do II etapu zakwalifikowało się czworo uczniów klasy VI A z najwyższymi wynikami: Dominika Kamińska, Adam Zbrzezny, Jakub Kenc i Bartosz Lesiński.

            II etap konkursu odbył się dnia 7 czerwca w Zespole Szkół w Gołyminie-Ośrodku. W konkursie wzięło udział osiem szkół.

            Uczeń naszej szkoły Bartosz Lesiński zajął III miejsce. Bartku, serdecznie gratuluję!

                 W roku szkolnym 2015/2016 dziesięcioro uczniów klasy V uczęszczało na zajęcia rozwijające z języka angielskiego, na których realizowali program: Odkrywanie krajów anglojęzycznych. Dnia 24 maja uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzowym o krajach anglojęzycznych. Wszyscy uczniowie wykazali się dobrą pamięcią i wiedzą. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Anastazja Mosakowska oraz Filip Wodziński, którzy nie popełnili ani jednego błędu. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez wydawnictwo Oxford.

             

            Sylwia Zmysłowska

        • Święta Konstytucji 3 maja
          • Święta Konstytucji 3 maja

          • Ten kraj, bliski i daleki, piękny i tragiczny

            Któż to zrozumie? Mówią: nie warto,

            Po co to wszystko? Wyjedźmy i zapomnijmy...

            Nie, nie po stokroć nie. Tu -  wczoraj

            I jutro, dziś i teraz, na złe i na dobre;

            Dla tych, co odeszli, dla tych co przyjdą

            - na wsi, w mieście, w górach i dolinach,

            nad jeziorem, w lesie sosnowym,

            wszędzie, zawsze, POLSKA!

             

                        Wśród największych dzieł prawno-politycznych dawnej Rzeczypospolitej Ustawa Rządowa z 3 maja 1791 r. zajmuje bardzo ważne miejsce. Była pierwszą w Europie, a drugą po amerykańskiej, ustawą zasadniczą regulującą podstawowe kwestie społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli oraz zasady organizacji władz państwowych.

            Uchwalenie Konstytucji miało dla Polaków szczególne i bardzo ważne znaczenie. Ustanowione prawa dawały nadzieję na zaprowadzenie ładu i porządku w państwie.

                   

                     25 maja 2016r. uczniowie klasy IVa i VIa wraz z nauczycielem historii -  Mariolą Chojnowską  zaprosili uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej na uroczystość – lekcję historii poświęconą  225 rocznicy  uchwalenia Konstytucji 3 maja, a następnie  Dominika Kamińska i Aleksandra Malik  zaprosiły nas na wędrówkę śladami przeszłości, zaczynając od 966 roku.

                     ,,W roku 966 Książę Mieszko I przyjął chrzest co dało początek historii naszego narodu, odtąd wszystko zaczęło się zmieniać w Państwie Polan: zwyczaje, obyczaje, kultura, nauka, polityka, ludzie, naród, społeczeństwo, Kościół. Książę Mieszko tym samym wprowadził swoich rodaków w świat kultury łacińskiej i uczynił ich obywatelami wspólnoty ludów europejskich. Jego chrzcielnica stała się kolebką rodzącego się narodu, pozostając znakiem budującym jego tożsamość. 1050 lat historii państwa Polskiego i Kościoła na naszych ziemiach to wielkie dziedzictwo, które chcemy na nowo odkrywać i rozwijać”.

                      Uczniowie klasy IV a doskonale wcielili się w role ogrywanych postaci historycznych z XVIII wieku, a całość dopełniła świetna narracja i recytacja oraz występ szkolnego chóru.

                    Uczniowie zostali nagrodzeni brawami, a pani dyrektor Teresa Grzeszczak podziękowała uczniom za wspaniałą lekcję historii.

             

            Bardzo dziękuję  rodzicom uczniów klasy IVa  za  pomoc w przygotowaniu strojów teatralnych.

             

            Mariola Chojnowska

             

          • Z WIZYTĄ W FILHARMONII

          •      22 maja tego roku 53 młodych melomanów z naszej szkoły gościło w Filharmonii Warszawskiej na koncercie w ramach Popołudnia Małego Melomana pt. Planeta pełna piosenek.

                 Większość uczestników wycieczki to członkowie szkolnego chóru, którym pani dyrektor zafundowała tę muzyczną ucztę, jako nagrodę za ich pracę i reprezentowanie szkoły. Pozostali melomani, wśród których byli uczniowie i ich rodzice, to przyjaciele naszego chóru. Oni płacąc za wyjazd zasilili budżet na zakup strojów dla chóru, za co baaardzo dziękujemy.

                 Repertuar koncertu stanowiły najbardziej popularne piosenki dziecięce z całego świata np. Hakuna matata, Gumisie, Mam tę moc i wiele innych. W przerwie koncertu dzieciaki w Sali Malinowej Filharmonii uczyły się tańczyć rock and rolla.

                 Wszyscy wróciliśmy bogatsi o wiele artystycznych doznań i pełni zapału do dalszej pracy. Dziękujemy pani dyrektor za ten wyjazd.

                 Mamy nadzieję na kontynuację.

             

                                                                                                     Elżbieta Grzejda

             

        • Dzień Matki
          • Dzień Matki

          •  Dzień Matki.

            Klasa IB na warsztatach plastycznych przed nadchodzącym  Dniem  Matki.

            Przed nadchodzącym Dniem Matki uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią udali się do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze na warsztaty. Podczas spotkania prowadząca wraz z obecnymi uczniami rozmawiała o tym jak szacunkiem i miłością należy otaczać swoje mamy każdego dnia a nie tylko podczas święta.  Następnie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania laurki dla swoich mam.      

            Przygotowania ozdobnych upominków dla mam odbywało się z pełnym zaangażowaniem i widać było, że każdy uczeń przelewał na wykonywaną laurkę ogromną miłość do swojej mamy. Duża ilość serc i  kwiatów wyciętych a następnie naklejonych na laurkach spowodowało, że były one niezwykle kolorowe. Każda mama po otrzymaniu takiego upominku w dniu swojego święta była na pewno bardzo szczęśliwa i wzruszona.

            Warsztaty w muzeum były ostatnimi w mijającym roku szkolnym. Za pouczające i bardzo ciekawe spotkania należą się serdeczne podziękowania prowadzącej pani A. Wodzyńskiej i pani A. Łyszkowskiej.

                        Uczniowie wraz z nowym rokiem szkolnym na pewno chętnie będą ponownie uczestniczyć w tych zajęciach.

                                                                                                            Wych.kl. Ib K.Walczak.

        • CUDOWNYCH RODZICÓW MAM.
          • CUDOWNYCH RODZICÓW MAM.

          •  CUDOWNYCH RODZICÓW MAM..

                Dzień Matki i Ojca to jedne z najpiękniejszych dni w naszym kalendarzu. To właśnie w  te dni możemy okazać naszym rodzicom swoją ogromną miłość i uznanie za wkład włożony w nasze wychowanie. To właśnie z tej okazji uczniowie  klasy Ib zorganizowali uroczystość, na którą zaprosili swoich rodziców. Podczas naszego spotkania, które przebiegało w rodzinnej atmosferze uczniowie przebrani za bohaterów znanych bajek odegrali przedstawienie dzięki któremu na twarzach rodziców pojawił się szeroki uśmiech. Gra aktorska uczniów mogła napawać obecnych rodziców dumą.

                 Podczas naszego spotkania miał również miejsce słodki poczęstunek. Obchodzone święto dostarczyło wszystkim obecnym dużo radości a spotkanie odbywało się w niezwykle miłej atmosferze. Najważniejsi tego dnia goście mogli być szczęśliwi i spełnieni.

                                                                                                                                     Wych.kl.Ib K.Walczak