• Działania pedagoga 23/24

• ZAJĘCIA Z DORADCAMI  Z MOBILNEGO CENTRUM INFORMACJI ZAWODOWEJ W CIECHANOWIE

20 października 2023 roku odbyły się zajęcia uczniów klas VIII z doradcami zawodowymi p. Iloną Trzcińską oraz p. Anną Perkowską, podczas których Ósmoklasiści wypełniali testy preferencji zawodowych oraz testy zainteresowań i uzdolnień zawodowych, które pozwolą im lepiej poznać swoje mocne strony  i trafnie wybrać szkołę średnią.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

25  października 2023 roku odbyły się zajęcia  dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III z  przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Aspirant sztabowy Pani Małgorzata Listkowska, Pani Kamila Nosarzewska oraz aspirant sztabowy i zarazem dzielnicowy Pan Artur Karwowski w bardzo ciekawy sposób i zrozumiały dla najmłodszych  omówili najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Przypomnieli obowiązek noszenia odblasków, które  znacznie zwiększają naszą widoczność i bezpieczeństwo oraz przećwiczyli konkretne sytuacje.

Cieszy fakt, że dzieci znały zasady bezpieczeństwa i bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom KP Policji za wspieranie szkoły w edukacji uczniów  i profilaktyce bezpiecznych zachowań.

KONSEKWENCJE  ZACHOWAŃ  RYZYKOWNYCH

ORAZ HEJTU

9 stycznia 2024 roku gościliśmy w szkole przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Ciechanowie. Aspirant sztabowy Artur Karwowski oraz  Pani Kamila Nosarzewska ciekawie i rzeczowo omówili  konsekwencje zachowań ryzykownych oraz hejtu  z uczniami klas VII oraz VIII.

Zapoznali również młodzież z założeniami  Ustawy z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

W kontekście zbliżających się ferii zimowych, kiedy młodzież wiele godzin będzie spędzała przed monitorem prowadzący przypomnieli zasady bezpieczeństwa w sieci oraz konsekwencje hejtu.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom KP Policji za wspieranie szkoły w profilaktyce bezpiecznych zachowań.

POZNAJEMY OFERTĘ EDUKACYNĄ ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W CIECHANOWIE

Ósmoklasiści  już niebawem staną przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.    Przygotowują się do tego  na zajęciach z doradztwa zawodowego.  By ułatwić uczniom  to zadanie  wspieramy ich w poznaniu oferty edukacyjnej szkół średnich w powiecie ciechanowskim.

5 marca 2024 roku uczniowie klasy VIII gościli w Zespole Szkół Technicznych  Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Płoskiego w Ciechanowie.    W świetlicy mieli okazję poznać ofertę edukacyjną  szkoły i specyfikę kształcenia na poszczególnych kierunkach oraz  obejrzeli prezentację.  Następnie  podzieleni na grupy poszli na zajęcia do poszczególnych pracowni zawodowych: laboratorium budownictwa, pracowni geodezji, pracowni  reklamy i laboratorium ochrony środowiska.

Szkoła oferuje naukę w Technikum  oraz w  Branżowej Szkole I Stopnia.

Zajęcia praktyczne bardzo podobały się Ósmoklasistom, zwłaszcza te w pracowni geodezji oraz ochrony środowiska.

Dziękujemy za zaproszenie ZST w Ciechanowie.

Elżbieta Bońkowska –pedagog szkolny

RAZEM PRZECIWKO HEJTOWI- JAK BUDOWAĆ

KULTURĘ SZACUNKU I TOLERANCJI

HEJT  zjawisko, które zrobiło się niezwykle powszechne i  szkodliwe. Bywa często sposobem na zdobycie pozycji w sieci, odreagowaniem  niepowodzeń czy zwyczajnie przejawem zazdrości. Hejt to zniewaga, ośmieszanie, obrażanie czy poniżanie innych.  Jest to forma cyberprzemocy.  Niestety poczucie anonimowości w Internecie ( złudne)  nasila takie zachowania.  Wiele dzieci i nastolatków zetknęło się z nim w sieci.

W ramach profilaktyki 14 marca 2024 roku odbyły się w naszej szkole  warsztaty dla uczniów klas VI „Razem  przeciwko hejtowi –jak budować kulturę szacunku i tolerancji”, które prowadziły zaproszone  z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ciechanowie Panie  Aneta Tucholska i Małgorzata  Lewierowska.

Warsztaty bardzo podobały się uczniom, były ciekawe i pouczające. Bardzo dziękujemy.

Pedagog szkolny- Elżbieta Bońkowska

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  PUL

Im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie

SZKOŁA MUNDUROWA

9 kwietnia 2024 roku odwiedzili naszą szkołę nasi absolwenci a obecnie uczniowie I LO PUL. Podczas spotkania opowiedzieli o specyfice kształcenia w szkole mundurowej i zachęcali uczniów klas VIII, by wybrali naukę w tej placówce.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

JESTEŚMY Z WAMI

AUTYZM - POZNAJ  BY ZROZUMIEĆ

2 kwietnia przypadał  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, z tej okazji w szkole odbyły się zajęcia wychowawcze  z uczniami klas 3 b, 7a oraz  5 b, które przeprowadziła  Elżbieta Bońkowska pedagog szkolny.   Kamila Kołakowska psycholog szkolny  zrobiła na ten temat gazetkę ścienną.

Elżbieta Bońkowska –pedagog szkolny