• Dzień Ziemi

• Klasa 6a wraz z wychowawcą w ramach obchodów Dnia Ziemi sprzątała teren wokół szkoły w czasie godziny wychowawczej dnia 26.04.2024 roku.

Anna Szymańska

22 kwietnia obchodzimy ,,Dzień Ziemi”. Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w obchody tego jakże ważnego dnia dla całej ludzkości, ubierając się na zielono lub niebiesko. Poza tym oglądali film edukacyjny o naszej planecie, o zagrożeniach jakie niesie zanieczyszczania środowiska, o skutkach działań człowieka  i o ochronie planety i jej zasobów naturalnych. Na holu znajdowała się wystawa zielników, w których można było obejrzeć różne rodzaje ususzonych liści drzew, krzewów, kwiatów. Poza tym gospodarze klas IV-VIII pisali konkurs ekologiczny. Ostatnim zadaniem było sprzątanie terenu wokół szkoły przez poszczególne klasy na godzinach wychowawczych. Przesłanie, które dzień niósł to ochrona naszej planety i jej zasobów dla przyszłych pokoleń.

Aga W.