• Lekcje nt. wirusa covid-19

Jak przeciwdziałać zakażeniu COVID-19?

Na początku września 2020 r. uczniowie klasy IV a rozmawiali na godzinie wychowawczej na temat przeciwdziałania zakażeniu COVID-19. Dzieci zwróciły uwagę, że najlepszym sposobem uniknięcia zakażenia koronawirusem jest zachowanie dystansu społecznego, co najmniej 2 metry odległości od osób, które kaszlą i kichają, częsta dezynfekcja rąk oraz konieczność noszenia maseczki. Należy również pamiętać o zdrowym odżywianiu i odpowiednim nawadnianiu organizmu.

Chrońmy siebie i innych!

Szlachetne zdrowie

Nikt nawet nie przypuszczał, że w jednej chwili świat tak bardzo się zmieni, kiedy w marcu ubiegłego roku z powodu wirusa, który przywędrował do nas Chin, musieliśmy zostać w domach w obawie o swoje zdrowie. Wówczas słowa naszego mistrza z Czarnolasu nabrały głębszego znaczenia. Zostaliśmy sami, bez kolegów, koleżanek. Tym większa była nasza radość, kiedy od września mogliśmy zacząć normalną naukę. Już na pierwszej godzinie wychowawczej zostaliśmy zapoznani z procedurami bezpieczeństwa w czasie pandemii, a 23 września uczestniczyliśmy w lekcji o koronawirusie, obejrzeliśmy film o zasadach bezpieczeństwa i funkcjonowania w przestrzeni publicznej. Wszyscy mogliśmy też wyrazić swoje opinie i uczucia, które przez cały czas towarzyszyły nam podczas nauki zdalnej i obecnie w „koronawirusowym” świecie. Na lekcji wychowawczej czytaliśmy również własne wiersze na ten temat. Teraz już wiemy na pewno, że musimy nosić maski, często myć ręce, by dbać o bezpieczeństwo swoje i innych ludzi - zadania ze Szkolnego Programu Promocji Zdrowia w klasie VII B na ten czas zostały zrealizowane.

,,Dbajmy o zdrowie” Łukasz Wiśniewski

,,Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie

Jakoż smakujesz, aż się zepsujesz…”

Tak pisał Kochanowski Jan

I przyszedł wirus z WUHAN

Pozamykałeś wszystkich w domu

Nie wyjaśniłeś nic nikomu

Ten stan trwa już sześć miesięcy

A chorych jest kilka tysięcy

Kichamy w łokieć, wyrzucamy chusteczki

Myjemy ręce, nosimy maseczki

Zachowujemy dwumetrowe odległości

I nadal boimy się przyjmować gości

Do szkoły nie chodziliśmy

W wakacje nie wyjeżdżaliśmy

Uwziąłeś się na cały świat

Zasiedziałeś się jak bliski nam brat

My chcemy normalności

Po prostu zwykłej wolności

Iść bez strachu do apteki, kościoła

Pograć w piłkę gdy kolega zawoła

Koronawirusie!

Rozpanoszyłeś tu się!

Więc dbamy o nasze zdrowie,

Bo każdy nam to powie,

Ze jedno je mamy,

Więc na nie ,,chuchamy”.

Lekcja wychowawcza w klasie VIb na temat: Jak zapobiegać zakażeniu Covid19

15 września 2020r. uczniowie klasy VIb w czasie godziny wychowawczej zostali zapoznani z procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid19 jakie obowiązują na terenie naszej szkoły. Nastolatkowie obejrzeli prezentację o koronawirusie a następnie dyskutowali na temat właściwych zachowań w czasie epidemii. Uczniowie uświadomili sobie istotność zachowania i przestrzegania higieny, konieczność noszenia maseczki oraz unikania bliskich kontaktów w obecnej sytuacji.

Anna Szymańska

W pierwszym tygodniu września 2020 roku dla uczniów klasy II b przeprowadzono pogadankę na temat korona wirusa. Dzieci zapoznały się z pojęciem i wymaganiami reżimu sanitarnego.

A.Ozdarska

Pogodanka o koronawirusie w IIIb

W klasie IIIb w pierwszym tygodniu września przeprowadzono pogadankę na temat pandemii koronawirusa. Dzieci zapoznały się z podstawowymi pojęciami związanymi z wirusem oraz przypomniały i utrwaliły sobie zasady obowiązujące w szkole i innych przestrzeniach publicznych.

Co wiemy o wirusie Covid -19 i jak się przed nim chronić?

W pierwszym tygodniu września na godzinie wychowawczej uczniowie klasy VI a rozmawiali o obecnej sytuacji pandemii Covid-19. Zostali zapoznani z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w naszej szkole, wspólnie dyskutowali jak skutecznie chronić się przed wirusem.

D. Franckiewicz

Dnia 4 września w klasie 5 odbyła się lekcja wychowawcza dotycząca procedur postępowania w sytuacji zagrożenia wirusem Covid-19. Wychowawczyni zapoznała uczniów z procedurami, omówiła zasady bezpiecznego zachowania w szkole, aby do minimum zmniejszyć ryzyko wzajemnego zakżenia.

A. Młodzianowska

JAK PRZECIWDZIAŁAĆ ZAKAŻENIU COVID–19?

2 września 2020 r. w klasie III a przeprowadzono pogadankę na temat dokładnego i częstego mycia rąk, używania maseczek ochronnych, unikania dotykania okolic oczu, ust i nosa oraz zachowywania zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19.

J. Górska

Lekcja nt. wirusa covid-19

W pierwszym tygodniu września uczniowie klasy II a zostali zapoznani z procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid-19 obowiązującymi na terenie naszej szkoły. 25 września kontynuowaliśmy podjęty wcześniej temat o przeciwdziałaniu zakażeniu Covid-19. Uczniowie obejrzeli bajkę „O wirusie w koronie”, z której dowiedzieli się czym jest niebezpieczny wirus, jak się przed nim chronić i jak zapobiegać zakażeniu. Na zakończenie zajęć uczniowie wysłuchali piosenki „O koronawirusie”.

A. Tomkalska

Co wiemy o Covid-19?

W pierwszym tygodniu września uczniowie klasy I zostali zapoznani z procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid-19, obowiązującymi na terenie naszej szkoły. Obejrzeli „Krótki film o wirusie na literę K”, z którego dowiedzieli się jak zapobiegać zakażeniom niebezpiecznym wirusem. Uczniowie uświadomili sobie, że przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest bardzo ważne w obecnej, nietypowej sytuacji.

Bożena Makowska

Co wiemy o covid-19 i jak się przednim chronić.

8 września 2020 r. w klasie VIII a na godzinie wychowawczej została przeprowadzona pogadanka na temat zachowywania zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19.

Grzegorz Pszczółkowski